czerwiec18 , 2024

Zmiana częstotliwości koszenia trawy w Gdańsku: decyzja Zarządu Dróg i Zieleni

Podobne

Zatrzymano trzy osoby podejrzane o oszustwa związane z BLIKiem

Trzy osoby zostały zatrzymane pod zarzutem oszustw związanych z...

Port Gdański traci połączenia kontenerowe z Azją zugerm niemieckie porty

Port Gdański traci połączenia kontenerowe z Azją, z uwagi...

Seniorzy świętują w Gdańsku: Piknik dla seniorów z wieloma atrakcjami

Seniorzy w Gdańsku mieli okazję uczestniczyć w pikniku, który...

Obchody setnej rocznicy ulicy Krętej

Obchody setnej rocznicy ulicy Krętej były niezwykłym wydarzeniem, które...

Udostępnij

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku podjął decyzję o zmianie częstotliwości koszenia trawy w mieście. Zmiana ta ma na celu poprawę estetyki terenów zielonych oraz zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców.

Dotychczasowa praktyka polegała na koszeniu trawy co 14 dni, jednakże od teraz będzie ona koszona co 10 dni. Decyzja ta została podjęta po konsultacjach z mieszkańcami oraz ekspertami ds. zieleni miejskiej.

Zmiana częstotliwości koszenia trawy ma również na celu poprawę warunków dla flory i fauny, które zamieszkują tereny zielone w Gdańsku. Dzięki krótszym odstępom czasowym pomiędzy koszeniem, rośliny będą mogły lepiej rosnąć i rozwijać się.

Zarząd Dróg i Zieleni zapewnia, że zmiana ta nie wpłynie negatywnie na budżet miasta, a koszty będą utrzymane na dotychczasowym poziomie. Dodatkowo, mieszkańcy mogą spodziewać się bardziej zadbanego i estetycznego wyglądu terenów zielonych.

Wprowadzenie nowej częstotliwości koszenia trawy jest kolejnym krokiem w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców Gdańska oraz dbałości o środowisko naturalne. Zarząd Dróg i Zieleni zachęca do aktywnego korzystania z terenów zielonych i cieszenia się ich urodą.