czerwiec18 , 2024

Prace nad oświetleniem ulic w Gdańsku: Jaśniejszy Gdańsk Planowany_program

Podobne

Zatrzymano trzy osoby podejrzane o oszustwa związane z BLIKiem

Trzy osoby zostały zatrzymane pod zarzutem oszustw związanych z...

Port Gdański traci połączenia kontenerowe z Azją zugerm niemieckie porty

Port Gdański traci połączenia kontenerowe z Azją, z uwagi...

Seniorzy świętują w Gdańsku: Piknik dla seniorów z wieloma atrakcjami

Seniorzy w Gdańsku mieli okazję uczestniczyć w pikniku, który...

Obchody setnej rocznicy ulicy Krętej

Obchody setnej rocznicy ulicy Krętej były niezwykłym wydarzeniem, które...

Udostępnij

Prace nad oświetleniem ulic w Gdańsku: Jaśniejszy Gdańsk Planowany_program

Miasto Gdańsk planuje przeprowadzić prace nad oświetleniem ulic w celu poprawy bezpieczeństwa i estetyki miasta. Projekt “Jaśniejszy Gdańsk” ma na celu zmodernizowanie istniejącego oświetlenia ulicznego oraz zainstalowanie nowoczesnych rozwiązań.

W ramach programu planowane jest wymienienie przestarzałych latarni na energooszczędne LED-y, które zapewnią lepsze oświetlenie przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii. Dodatkowo, nowe latarnie będą wyposażone w czujniki ruchu, co pozwoli na dostosowanie intensywności oświetlenia do aktualnych warunków.

Prace nad oświetleniem ulic rozpoczną się w najbliższych miesiącach i będą realizowane stopniowo, aby minimalizować zakłócenia w funkcjonowaniu miasta. Planowane jest również skonsultowanie projektu z mieszkańcami, aby uwzględnić ich opinie i potrzeby.

Dzięki programowi “Jaśniejszy Gdańsk” miasto ma szansę stać się bardziej przyjazne i bezpieczne dla mieszkańców oraz turystów. Nowoczesne oświetlenie uliczne nie tylko poprawi widoczność na drogach, ale także wpłynie pozytywnie na wizerunek Gdańska jako nowoczesnego i dynamicznego miasta.