czerwiec18 , 2024

Zwiększenie opłat za wodę i ścieki w Sopocie

Podobne

Zatrzymano trzy osoby podejrzane o oszustwa związane z BLIKiem

Trzy osoby zostały zatrzymane pod zarzutem oszustw związanych z...

Port Gdański traci połączenia kontenerowe z Azją zugerm niemieckie porty

Port Gdański traci połączenia kontenerowe z Azją, z uwagi...

Seniorzy świętują w Gdańsku: Piknik dla seniorów z wieloma atrakcjami

Seniorzy w Gdańsku mieli okazję uczestniczyć w pikniku, który...

Obchody setnej rocznicy ulicy Krętej

Obchody setnej rocznicy ulicy Krętej były niezwykłym wydarzeniem, które...

Udostępnij

Władze miasta Sopot ogłosiły niedawno, że opłaty za wodę i ścieki zostaną zwiększone. Decyzja ta została podjęta w związku z koniecznością modernizacji i rozbudowy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w mieście.

Nowe stawki opłat wejdą w życie od 1 stycznia 2022 roku. Zgodnie z planami, mieszkańcy Sopotu będą płacili o 10% więcej za wodę i ścieki niż obecnie. To oznacza, że średnia cena za metr sześcienny wody wzrośnie z 4,50 zł do 4,95 zł.

Władze miasta tłumaczą, że podwyżka opłat jest konieczna, aby zapewnić odpowiednie finansowanie inwestycji w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Modernizacja sieci wodociągowej i kanalizacyjnej ma na celu poprawę jakości usług oraz zapewnienie mieszkańcom Sopotu dostępu do czystej wody pitnej.

Mimo że podwyżka opłat może być uciążliwa dla mieszkańców, władze miasta zapewniają, że nowe stawki są konieczne dla zapewnienia długoterminowej stabilności i efektywności systemu wodno-kanalizacyjnego w Sopocie. Ostatecznie, celem jest zapewnienie mieszkańcom miasta wysokiej jakości usług w zakresie zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków.